Historia

Fragment monografii Nadleśnictwa Łagów autorstwa Piotra Kacprzaka "Nadleśnictwo Łagów 200 lat administracji leśnej"

Organizacja nadleśnictwa

Schemat organizacyjny Nadleśnictwa Łagów

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dni Ochrony Środowiska 2019

Dni Ochrony Środowiska 2019

Kolejne wielkie święto wszystkich miłośników przyrody

23 czerwca zapraszamy do Łazienek Królewskich w Warszawie na drugą edycję pikniku edukacyjnego Dni Ochrony Środowiska, objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Piknik stanowi warsztatową część konferencji „Dla Lasu, Dla Ludzi - Leśnictwo XXI wieku w odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa w zakresie edukacji ekologicznej”. Obchodząc 95-lecie Lasów Państwowych chcemy przypomnieć, że Polska to również zachwycające krajobrazy, niezwykłe bogactwo przyrodnicze, swoboda dostępu do lasów oraz silny i emocjonalny związek ludzi z naturą.

Mamy co wspólnie świętować!

W niedzielę 23 czerwca na terenie rekreacyjnym Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola) od godz. 10.30 do 18.00 odbędzie się wielki, edukacyjny piknik rodzinny. Przy blisko 30 stanowiskach wystawców z całej Polski będzie można wziąć udział w warsztatach eko-stolarki, zobaczyć pokazy sokolnicze i kynologiczne, wysłuchać prelekcji o leśnym survivalu i bezpiecznym grzybobraniu, poznać tajniki pracy leśników, strażaków i policjantów oraz spróbować darów lasu, wziąć udział w konkursach i quizach wiedzy o przyrodzie, a także „poczuć” las wszystkimi zmysłami. Czekamy na rodziny z dziećmi oraz wszystkich miłośników lasów i przyrody.

W tym roku udział w wydarzeniu wezmą także nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska”: Daleszyce, Kielce, Łagów, Skarżysko, Suchedniów i Zagnańsk oraz Nadleśnictwo Stąporków. Wraz z leśnikami z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu przedstawią zagadnienia dotyczące pszczelarstwa i bartnictwa – działanie Pszczoły wracają do lasu w ramach projektu rozwojowego Zdrowa Żywność z Polskich Lasów. Opowiedzą o projektach Lasów Państwowych dotyczących ochrony siedlisk i gatunków, małej retencji nizinnej, ochrony popielicowatych na terenie Puszczy Świętokrzyskiej, darów świętokrzyskich lasów. Będą opowiadali jak wiele ma zastosowań i jak przyjazne dla człowieka i środowiska jest drewno. Będzie też o zrównoważonej, wielofunkcyjnej gospodarce leśnej z uwzględnieniem problemów z kornikiem ostrozębnym i kornikami jodłowymi. Leśnicy pokażą jak wyglądają budki legowe dla ptaków, schrony dla nietoperzy i skrzynki dla popielicowatych i jakie gatunki je zasiedlają. Nie zabraknie też informacji na temat projektu ochrony, promocji i zachowania pomnika przyrody dąb Bartek, akcji „Czas w las” w ramach kampanii Dla Lasu Dla Ludzi. A dla spragnionych widoku lasu będzie do obejrzenia Las w słoiku.

 

Zapraszają:

Ministerstwo Środowiska

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacyjne Lasów Państwowych:

Warszawa, ul. Grójecka 127, tel. 22 185 53 53,  cilp@cilp.lasy.gov.pl

Termin

23 czerwca godz. 10:30

23 czerwca godz. 18:00

 

Lokalizacja

Muzeum Łazienki Królewskie; wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola