Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Bobry na ścieżce edukacyjnej

Bobry na ścieżce edukacyjnej

Bobry na ścieżce edukacyjnej

W miniony weekend ścieżkę edukacyjną znajdującą się obok siedziby Nadleśnictwa Łagów w Woli Łagowskiej odwiedziły bobry. Jak nietrudno się domyślić nie była to wizyta o charakterze poznawczym. Bobry nie chciały zdobywać wiedzy leśno-ekologicznej, były natomiast zainteresowane raczej zdobywaniem … pokarmu. Podcięły 7 sztuk dosyć grubych osik oraz kilkanaście cienkich. Do tej pory zwierzęta te ograniczały swoją „działalność” do drzew rosnących nad brzegiem rzeki płynącej obok. Tym razem zapuściły się znacznie dalej – ostatnie ze ściętych drzew rosło w odległości ponad 50 m od rzeczki.

Tuż obok rosną 350-letnie dęby z grupy dębów pomnikowych. Zaczynamy zastanawiać się czy aby bobrom przypadkiem się nie spodobają.